Jdi na obsah Jdi na menu
 


TI č. 7: K favoritům vsetínské rally se řadí Flídr, Trněný a Kopecký

18. 10. 2007

K favoritům patří dva jezdci, kteří se objeví na Valašsku na vozech specifikace WRC. Leoš Flídr (Škoda Octavia WRC) a Karel Trněný (Škoda Fabia WRC) vévodí dosavadnímu pořadí medisport.cz Mistrovství České republiky v rally 2007 po čtyřech odjetých podnicích. Vede Flídr, druhý Trněný ztrácí na náchodského jezdce 15 bodů, nicméně o konečném pořadí a držiteli mistrovského titulu se bude rozhodovat ve Vsetíně a v Žamberku při Labské Trotina rally. Velkým tahákem vsetínské rally je start posádky Jan Kopecký, Filip Schovánek na voze Škoda Fabia Kit Car z dílen Impromatu. Kopecký přijede do Vsetína přímo ze dvou rally světového šampionátu ve Španělsku a na Korzice. Na francouzském ostrově získal výborné sedmé místo v absolutním pořadí, když v Katalánsku havaroval v úvodu rally. K aspirantům na čelní příčky patří plejáda jezdců na vozech Mitsubishi Lancer EVO IX – Josef Semerád, Zdeněk Vlček, Vladimír Barvík, Miroslav Cais, Jaroslav Orsák, Jiří Volf a obhájce loňského prvenství Martin Březík. Pořadatelům se omluvil Slovák Peter Gavlák, který do Vsetína nepřijede. Vysoko pomýšlí i místní matadoři Jaromír Tomaštík, Silvestr Mikuláštík (oba Subaru Impreza STi).

Dramatický souboj se očekává ve třídě A6. Vedle Kopeckého na kitové fabii se diváci mohou v „šestnáctistovkách“ těšit na další zvučná jména jako jsou Polák Grzegorz Grzyb (Suzuki Swift S1600), Antonín Tlusťák (Suzuki Ignis S1600) nebo Jiří Vlček (Peugeot 206 S1600). Po vynucené zdravotní pauze se vrací na soutěžní tratě Jaroslav Vančík (Citroën C2 R2) a na Petákově cliu se poprvé představí Jan Dohnal (Renault Clio S1600). Po předloňské premiéře v rally se na rychlostních zkouškách opět objeví veleúspěšný motocyklový soutěžní jezdec Roman Michalík. Bývalý mistr světa v enduru a letošní mistr Evropy je přihlášen na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Rovněž v dalších objemových třídách se očekává hodnotný motoristický sport a dramatické souboje, neboť ještě není rozhodnuto o mistrovských titulech. Pozornost motoristických fandů si zaslouží Miroslav Březík (Škoda Felicia Kit Car, A5), Petr Křížek (Honda Civic Type R, N3), Jiří Daněk (Škoda Favorit 136L/A, S1) a další.

Do Mistrovství České republiky v rally historických automobilů se přihlásilo celkem 15 posádek. Seznamu přihlášených vévodí vedoucí jezdec průběžného pořadí šampionátu historiků Emil Triner na legendárním voze Škoda 130 RS. Kompletní složení hlásí Exces Super Bike Club v AČR, když za volanty vozů Opel Kadett Coupe se objeví Zdeněk Tichý, Lubomír Tenkl, Ctirad Hájek a Jiří Brož. Dále se představí Aleš Jirátko (BMW 2002 TI), Petr Hejhal (Škoda 110 L) a další. WÜRTH – PARTR RALLY VSETÍN startuje v pátek 19. října v 17 hodin ze startovní rampy umístěné na Dolním náměstí ve Vsetíně, 1. etapa končí v 21:35 hodin. Sobotní 2. etapa začíná v 8 hodin, když posádky startují z UP v podzemním parkovišti hypermarketu Hypernova, v cíli rally se první vůz objeví v sobotu 20. října v 17:19 hodin opět na Dolním náměstí ve Vsetíně. Vsetínská rally celkem měří 437,05 km a obsahuje 12 rychlostních zkoušek na pěti úsecích v celkové délce 125,02 km.

Průběžné pořadí mediasport.cz Mistrovství České republiky v rally 2007 – absolutně po 4. podnicích: 1.Flídr (Škoda Octavia WRC) 84, 2. Trněný (Škoda Octavia WRC) 69, 3. Kopecký (Škoda Fabia Kit Car) 62, 4. Semerád (Mitsubishi Lancer EVO IX) 54, 5. Peták (Renault Clio S1600) 46, 6. Z. Vlček (Mitsubishi Lancer EVO IX) 38, 7. Trojan (Mitsubishi Lancer EVO IX) 30, 8. Volf (Mitsubishi Lancer EVO VIII) 24, 9. Liška (Mitsubishi Lancer EVO IX) 23, 10. T. Arazim (Mitsubishi Lancer EVP VII) 20 atd.

Mistrovství České republiky v rally historických automobilů 2007 – absolutně po 5. podnicích: 1. Triner (Škoda 130 RS) 80, 2. Tichý (Opel Kadett Coupe) 42, 3. Hrubý (BMW 2002 TI) 40, 4. Hejhal (Škoda 110) 40, 5. Tenkl (Opel Kadett Coupe) 35 atd.

Roman ORDELT, tiskové středisko WÜRTH PARTR Rally VSETÍN